Dezinfekcijas risinājumi izglītības iestādēs


Apdraudējums


Skolas un bērnudārzi, universitātes un tehnikumi, jebkura veida mācību iestādes ir pakļautas papildus infekciju apdraudējumam. Pirmkārt, izglītības iestāžu vide ir perfekta patogēnu vairošanās nodrošināšanai. Nepārtraukti mainīgs infekcijas līmenis, pieaugušo un bērnu nepārtraukta kustība. Otrkārt, izglītības iestādēs dezinfekciju klasiskā izpratnē veikt ir apgrūtinoši, jo, izmantojot ūdeņraža pārskābes vai hlora bāzētu dezinfekcijas līdzekļus, nepieciešams papildus laiks vēdināšanai, kas abu iepriekšminēto dezinfekcijas līdzekļu gadījumā nav mazāks par vairākām stundām pat minimālas koncentrācijas gadījumā. Treškārt, apdraudējums var rasties no ēdiena, dzeramā ūdens, nepietiekamas personīgās higiēnas (kas ir raksturīga bērniem) un daudziem citiem apstākļiem.

Placeholder

Testa rezultāti parāda, ka tipiskā bērnudārza klasē ir sastopamas gan Gram-pozitīvās baktērijas (stafilokoki, mīkobaktērijas, listērija, peptokoki, streptokoki u.c.), gan Gram-negatīvās baktērijas (E.Coli, legionella, brucella, nūjiņas, hlamīdijas, meningokoki u.c.), gan sēnītes infekcija, gan vispārējais baktēriju fons, kas var būt visdažādākās infekciju izraisošas baktērijas. (informācijas avots: Journal of Health Science 2013, 3).
Apzinoties, ka baktēriju koncentrācija bērnudārzā ir apmēram 7.3 Log10 CFU/ml – 7’300’000’000 koloniju veidojošo vienību uz vienu ml parauga – kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā, piemēram, kafejnīcā, bērnu inficēšanās risks ir ļoti augsts. Pārmērīgi augsts. Mēs, protams, skaidri apzināmies, ka ir jābūt balansam starp pārmērīgi tīriem apstākļiem, kuros mūsu bērni neiegūst imunitāti pret apkārtējo vidi, tomēr regulāras inficēšanās novēršanai vajadzētu būt prioritārai.

Kā cīnīties?


Principā, ierobežot inficēšanāš iespēju izglītības iestādēs ir diezgan vienkārši. Sekojot labās prakses piemēram, ko izstrādājuši ECO Forte speciālisti.

Jāmazgā rokas


Regulāra roku mazgāšana ar ziepēm var samazināt inficēšanās risku par aptuveni 80%. Un tas ir vienkārši!


  • Zemas izmaksas
  • Nepieciešama disciplīna
  • “Tikai” 80% efektivitāte

Telpu dezinfekcija


Pēc ikdienas uzkopšanas darbiem ir jāveic telpu virsmu dezinfekcija izmantojot drošu dezinfekcijas līdzekli.


  • Ļoti vienkārši
  • Samazina vispārējo fonu
  • Neiznīcina patogēnus gaisā

Sausā miglošana


Sausā miglošana ir pats efektīvākais veids kā cīnīties ar patogēniem gaisā, uz virsmām un grūti sasniedzamās vietās


  • 99,9999% efektivitāte
  • Ātri paveicama
  • Nekaitīga bērniem

Mērījumi

ECO Forte apmācītie un sertificētie darbinieki var ātri noteikt mikrobu piesātinājuma līmeni. Mēs izmantojam elektronisku mikroorganismu koncentrācijas noteikšanas ierīci, kas 15 sekunžu laikā sniegs precīzu mikroorganismu koloniju skaitu konkrētā vietā – uz darba galda virsmas, durvju rokturiem vai arī citā, brīvi izvēlētā vietā. Pēc pieprasījuma varam veikt arī pilnu telpas gaisa migroorganismu piesātinājuma analīzi, vienīgi jārēkinās, ka tas aizņems ilgāku laiku – apmēram stundu uz katriem 20 kubikmetriem telpas.

placeholder

Pēc ECO Forte veiktās dezinfekcijas, mūsu speciālisti veiks atkārtotu mikroorganismu piesātinājuma testu. Un mēs esam pārliecināti, ka mikroorganismu piesātinājums būs atbilstošs veselīgai videi.