Aizsardzība pret putnu gripu


Aktivizējoties putnu gripas uzliesmojumiem Eiropā, aizvien vairāk rodas apdraudējums arī Latvijas putnu audzētājiem. Putnu gripa ir akūta, ļoti lipīga putnu infekcijas slimība, kas rada bojājumus dažādās orgānu sistēmās un tās klīniskā izpausme atkarīga no ierosinātāja patogenitātes. Tā kā mūs un mūsu putnus apdraud gan H5N1, gan H5N8 putnu gripas paveids, mēs vēršamies pie Latvijas mājputnu komerciālajiem un piemājas audzētājiem, lai informētu par to, kā ECO Forte var palīdzēt ievēojami samazināt risku mājputniem inficēties ar putnu gripu.

Apdraudējums


Ar putnu gripu inficēties var vistas, pīles, zosis, tītari, paipalas, pāvi, fazāni, strausi, kā arī citas putnu sugas. Saslimstot ar putnu gripu, putniem rodas dažādu orgānu sistēmu bojājumi ar dažādām klīniskām izpausmēm, tai skaitā nāvi. Augsti patogēnas putnu gripas gadījumā putnu audzētājiem rodas vislielākās problēmas, jo, visticamāk nāksies likvidēt visus putnus.
Vīrusa izplatītāji ir savvaļas putni, visbiežāk ūdensputni, kas migrācijas laikā spēj inficēt plašus apgabalus. Putni var inficēties no saskarsmes ar citiem putniem, infekciju var ienest darbinieki ar aprīkojumu vai barību, vīruss var būt arī uz transportlīdzekļiem.
Putnu gripas vīruss atstātajās putnu fekālijās var izdzīvot līdz pat 3 dienām, ūdenī līdz pat nedēļai. Akūtas putnu gripas inficēšanās gadījumā putni strauji kļūst bezspēcīgi, depresīvi, atsakās no barības, nekopj sevi, mainās gaita, āda kļūst zilgana, manāms drudzis un putni masveidā iet bojā.

Placeholder

ECO Forte risinājumi aizsardzībai pret putnu gripu

ECO Forte, ņemot par pamatu Latvijas likumdošanu un Eiropas labās prakses piemērus, ir sagatavojuši risinājumus, kas sniegs iespēju maksimāli samazināt iespēju inficēties ar putnu gripu komerciāliem putnu audzētājiem un piemājas saimniecībām.
Pakāpeniska biodrošības paaugstināšana ar katru soli palīdzēs izvairīties no liekām problēmām un finansiāliem zaudējumiem.
Biodrošības sistēma sastāv no trim konceptuāliem blokiem, kas viens otru papildina:

  • Konceptuālā biodrošība, kas paredz fizisku audzēšanas vienību atdalīšanu
  • Strukturālā biodrošība, veidojot putnu fermu atbilstoši saslimšanas novēršanas stratēģijai un veidojot fiziskus vai virtuālus norobežojumus
  • Procedurālā biodrošība, kas paredz ikdienas tīrīšanas, dezinfekcijas un darbinieku izglītošanas pasākumus labas lauksaimniecības prakses nodrošināšanai.

ECO Forte speciālisti var sniegt konsultācijas par konceptuālās un strukturālās biodrošības nodrošināšanas mehānismiem un palīdzēt izveidot fiziskās nodalīšanas risinājumus, kas maksimāli samazinās putnu savstarpējas inficēšanās iespēju. Procedurālās biodrošības nodrošināšanai ECO Forte rīcībā ir gan visas nepieciešamās procedūras, gan līdzekļi un iekārtas ātrai un efektīvai aizsardīzbai pret putnu gripu.

  • Nodalījumi un pārvietošanās

ECO Forte speciālisti palīdzēs izstrādāt dezinfekcijas tuneļu novietojumu un aprīkot tos ar pilnu dezinfekcijas risinājumu putnu aizsardzībai pārvietojoties starp zonām. Putnu dezinfekcija tiks veikta pārvietošanās laikā, attiecīgi nodrošinot, ka infekcija netiek ienesta, piemēram, no āra pastaigām.

  • Ieejas un izejas

ECO Forte piedāvātie dezinfekcijas risinājumi sniegs iespēju maksimāli samazināt iespēju, ka darbienieki vai trešās personas ienesīs fermā infekciju.
Tajā pašā laikā putnu fermu darbiniekiem būtu jāsaprot, ka jebkuru trešo personu iekļūšana fermā, tai skaitā ģimenes locekļu, biznesa partneru, piegādātāju un citu piekļuve ir tiešs apdraudējums.

  • Transporta tīrība

Lauksaimniecības transporta mazgāšana un dezinfekcija ir jāveic regulāri. Jāievēro, ka ieteicams izmantot gumijas paklājus, kurus viegli iztīrīt. ECO Forte piedāvā dezinfekcijas līdzekļus un arī automātiskos transporta līdzekļu dezinfekcijas risinājumus.

  • Grīdu mazgāšana

Fiziska netīrumu novākšana fermā ir veicama ikdienā. Ideālā gadījumā uzreiz pēc fiziskas bioloģiskā piesārņojuma novākšanas būtu jāveic arī grīdu un citu lielu virsmu dezinfekcija. ECO Forte piedāvā lielu virsmu tīrīšanas līdzekļus, kas absolūti neapdraud dzīvniekus, putnus, darbiniekus un augus, tajā pašā laikā pilnībā nogalina visus nevēlamos patogēnus.

  • Gaisa attīrīšana

ECO Forte izstrādātais unikālais gaisa dezinfekcijas risinājums spēj nodrošināt vienmērīgi zemu mikrobioloģisko piesārņojumu visā fermā. Sauso miglošanu var veikt regulāri, nav nepieciešama putnu pārvietošana dezinfekcijas laikā. Izmantojot sauso miglošanu, fermā tiek nodrošināta maksimāla aizsardzība pret putnu gripu.

Sazināties ar mums

Lai uzzinātu vairāk par to, kā tiek nodrošināta aizsardzība pret putnu gripu ECO Forte izpildījumā, noklikšķiniet uz "Nosūtīt ziņu"!

Atbilstība PVD ieteikumiem bioloģiskās drošības nodrošināšanai

Atbilstoši Pārtikas un veterinārā dienesta prasībām, putnu fermās ir jānodrošina minimālā aizsardzība pret putnu gripu, kas aprakstīta 16 punktos. Sniegsim ieskatu tajos punktos, kurus ECO Forte var palīdzēt realizēt.

ECO Forte izstrādātie dzīvnieku pārvietošanās tuneļi palīdzēt atrisināt šo problēmu, izveidojot šķērsinfekcijas novēršanas maršrutus.
Ieejas un izejas kontrole un dezinfekcija palīdzēs novērst negadījumu, ja dzīvnieks nejauši pamanījies iekļūt fermā.
ECO Forte dezinfekcijas līdzekļus var droši izmantot arī drēbju un apavu dezinfekcijai. Pēc mazgāšanas un apstrādes drēbes būs gan atbrīvotas no mikrobiem, gan arī bez smakām. Papildus iespējams uzstādīt arī apavu dezinfekcijas baseinus.
ECO Forte dezinfekcijas līdzekļi papildinās mazgāšanas efektu. Papildu ieguvums – tiks maigi un efektīvi aizsargāta darbinieku roku āda.
Tā kā mūsu dezinfekcijas līdzekli izmanto arī dzeramā ūdens dezinficēšanai, tad siles pēc apstrādes var izmantot uzreiz, nav jānorobežo no tām putni.
Ja tiek izmantoti dezinfekcijas pārvietošanās tuneļi, iespējams novērst iespēju, ka tiek ienesta infekcija pēc karantīnas, savukārt gaisa dezinfekcijas risinājums ļaus droši samazināt apdraudējumu arī karantīnas zonā.
Piekļuves un kontroles sistēma nodrošinās to, ka, ja pat gadās nepieciešamība nepiederošai personai nonākt fermā, persona tiks pakļauta dezinekcijai, tādējādi samazinot inficēšanās risku.

Uz jebkuriem jautājumiem par to, kā tiek nodrošināta aizsardzība pret putnu gripu, labprāt atbildēsim arī pa tālruni: +37126494000 vai uz e-pastu: info@ecoforte.eu