Aizsardzība pret Āfrikas cūku mēri


Kāpēc man vajadzētu aizsargāt savu saimniecību pret Āfrikas cūku mēri?
Montgomēra slimība jeb Āfrikas cūku mēris ir ļoti kontagioza akūta cūku infekcijas slimība, ko raksturo septicēmija un ļoti augsta letalitāte. Eiropā Āfrikas cūku mēris izplatās strauji. Mēris ir neārstējama infekcijas slimība ar kuru sirgst tikai cūku dzimtas dzīvnieki kā mājas, meža un citas savvaļā mītošās cūkas. Vīruss ir ļoti izturīgs dabā, jeb visam, kam inficēta cūka pieskaras, kļūst par laika degli pārējām. Eiropas Savienības likumdošana ir aizliegusi ārstēšanu, jo nav vēl atklāts efektīvs ārstēšanas līdzeklis, līdz ar to ja viena cūka saslimst, ir jālikvidē visas cūkas. Āfrikas cūku mēris nav bīstams cilvēkiem, bet inficētu cūkgaļu nevar lietot uzturā, jo gaļas kvalitātei ir nelabvēlīgi ietekmēta.
Diemžēl, ja tiek konstatēts Āfrikas cūku mēris saimniecībā, visticamāk nāksies likvidēt visus dzīvniekus.

Apdraudējums


Ja saimniecībā tiek konstatēts, ka cūkas sirgst ar mēri, sagaidāms liels ekonomiskais zaudējums saimniecībai, jo tiks iznīcināts visa ienākuma avots.
Visbiežāk infekcija sainiecībā var nonākt kopā ar darbiniekiem, sadarbības partneru, piegādātāju un darbinieku transportu, tāpat infekciju pārnēsā arī mājdzīvnieki – kaķi, suņi.
Biodrošības prasību ievērošana ir pirmajā vietā!
Pirmās pazīmes izpaužas kā pēkšņi nāves gadījumi, sakumpusi gaita, kas liecina par sāpēm vēderā, cūka mazāk ēd, līdz ar to krītas svarā, parādās asins izplūdumi uz ādas, liesa kļūst lielāka, tūska plaušās un žultspūslī, palielināti limfmezgli, sirds somiņas iekaisums.
Piemēram, cūku aizgaldā vīruss saglabājas vismaz vienu mēnesi, savukārt, +4°C temperatūrā, cūkas asinīs Āfrikas cūku mēra vīruss saglabājās vidēji 1,5 gadus. Vīruss iet bojā tiešos saules staros 2 -4 stundu laikā vai karsējot 70°C temperatūrā 30 minūtes.
Zemkopības ministrijas nozares portālā ievietoti dati parāda, ka 2017.gadā līdz jūlijam bija cietušas 2 lielas saimniecības, kurās kopumā:

Inficēto cūku skaits sasniedza
0
Diemžēl, jūlijā skaits pieaugs līdz
13544
dzīvniekiem
Placeholder

Lai uzzinātu par iespējām kā pasargāt
savu saimniecību no Āfrikas cūku mēra,
zvaniet:
+37126494000

PVD ieteiktie biodrošības pasākumi

Pārtikas veterinārais dienests ir sastādījis bioloģisko drošības pasākumu kompleksu, lai tiktu nodrošināta aizsardzība pret Āfrikas cūku mēri:

Āra aploki
Nav ieteicams turēt cūkas āra aplokos, lai novērstu saskarsmi ar savvaļas dzīvniekiem
Tīrīšana
Pie novietnes ir jābūt novietotiem dezopaklājiem, kā arī regulāri jāveic tīrīšana un dezinfekcija
Kopšana
Kopjot dzīvniekus ir jāizmanto apģērbu, kas ir tam paredzēts, kuru nevelk ārpus novietnes
Barošana
Nevajedzētu barot cūkas ar pārtikas atliekām un zaļbarību no lauka
Novietnes apmeklējums
Novietni drīkst apmeklēt tikai cūku īpašnieks vai persona, kas kopj cūkas
Veselība
Ja cūkas izskatās neveselas, nekavējoties jāizsauc veterinārārsts.

Sazināties ar mums

Lai uzzinātu vairāk par to, kā tiek nodrošināta aizsardzība pret Āfrikas cūku mēri ECO Forte izpildījumā, noklikšķiniet uz "Nosūtīt ziņu"!

Kā ECO Forte var palīdzēt maksimāli samazināt inficēšanās risku?

 • Dezinfekcija pie ieejas un izejas

  ECO Forte piedāvātie piekļuves kontroles risinājumi maksimāli samazina infekcijas iekļūšanas risku fermā ar darbinieka vai trešās personas starpniecību.

 • Virsmu tīrība

  Mēs piedāvājam drošus lielu virsmu dezinfekcijas līdzekļus, kas neapdraud ne cilvēkus, ne dzīvniekus, bet efektīvi nogalina visus patogēnus.

 • Dzeramā ūdens dezinfekcija

  Tīrs dzeramais ūdens ir pamats vispārējai veselīgai videi fermā. Vienkārši un ērti palīdzēsim izveidot tīra ūdens padevi dzīvniekiem.

 • Pārtikas dezinfekcija

  Dzīvnieku pārtika var saturēt ievērojamu apjomu patogēnu. ECO Forte palīdzēs samazināt risku dzīvniekiem inficēties ar pārtiku.

 • Transporta dezinfekcija

  ECO Forte piedāvā izveidot transportlīdzekļu dezinfekcijas risinājumus piekļuves kontrolei – dezinfekcijas bedres un vispārēju transporta dezinfekciju, kā arī risinājumus dzīvnieku aizsardzībai pārvadāšanas laikā.

 • Gaisa attīrīšana

  Sausā miglošanas iekārta novērš mikrobioloģisko piesārņojumu visā telpā, kā arī piekļūstot grūti sasniedzamās vietās. Līdzeklis neapdraud dzīvniekus un cilvēkus, līdz ar to cūku pārvietošana nav nepieciešama.

Būtiskākā priekšrocība

ECO Forte piedāvātā biodrošības risinājumu kompleksa galvenā īpašība ir, ka ieviešot to, saimniecībai tiek nodrošināts NEIEROBEŽOTS* dezinfekcijas līdzekļa apjoms. Attiecīgi, saimniecība var izmantot to pēc vajadzības dezinfekcijas bedrēs, fermu tīrīšanai, transporta koridoros, dzeramā ūdens sistēmās un citiem biodrošības pasākumiem.

* Ar neierobežotu dezinfekcijas līdzekļa apjomu mēs saprotam tik, cik vien saimniecībai būtu nepieciešams, lai varētu nodrošināt VISAS nepieciešamās vajadzības. Dezinfekcijas līdzeklis būs pieejams saimniecībā 24×7, 365 dienas gadā un ar garantētu rezervi!